APRS Digipeateren LD4SH på Hasåsen i Søndeled har vert fraværende noen måneder. Den er nå blitt QRV igjen fra nytt QTH på Viddefjell i Risør. APRS digipeateren gikk QRT da vi mistet tilgang på 220 Volt. Dette er nå ordnet med nytt QTH. Vi har og fått antenneplassering i en 30m høy mast. Vi betrakter dette som en prøveinstallasjon da vi ikke kjenner dekningen. Den vil bli nøye overvåket i ukene fremover. Antennen står nå ca 100 m over havet. Det var LA3YNA Knut og LA4VNA Harald som tok på seg denne flyttejobben som ble utført 6. September 2025 – En stor takk til dem.
Antenna til LD4SH er pisken på venstre side av masta. Dette er en antenne som primært dekker frekvensområdet 162-175 MHz, og vil bli byttet ut så snart som mulig.

Fredag 19. September, 2025 ble antenna byttet ut med en Diamond X-30 antenne for APRS Digipeateren LD4SH. 70 cm delen av antenna var da ledig. Mandag 3. November 2025 ble 70 cm delen tatt i bruk av en LoRa APRS Fill In digipeater som skal bruke signaturen LA6R-10 inntil den får egen signatur.
På bilde har du utsyn nordover!
På bildet under ser dere installasjonen som befinner seg i kjelleren på Røde Kors huset.
